Temel İşaret Dili Kursu

20-07-2018

8 Hafta

/

Ana Sayfa Kurslar

Temel İşaret Dili

Temel İşaret Dili

Mesaj İçin

TIKLAYIN

Hemen Arayın

0 232 489 22 27

İşaret Dili Kursu Eğitim İçeriği

Temel İşaret Dili Eğitimi

Temel işaret dili, öğrenmeye hevesli ve kariyerinde ilerlemek isteyen herkes tarafından alınabilir. Aynı zamanda ailesinde işitme engeli olanlar da bu eğitimden faydalanabilirler. İşaret dilinin temellerinin öğrenilmesi, iletişim açısından engellerin kaldırılması için ilk adımdır. Bu dil herhangi bir yabancı dilden farksız olarak sizi diğer insanlarla yakınlaştıracaktır. İzmir’de sunulan temel işaret dili eğitimi sayesinde farklı insanlarla tanışabilir ve kendinize yeni iş alanları yaratabilirsiniz.

Eğitimin Kapsamı

Temel işaret dili kapsamında, günlük hayatta ihtiyacınız olan kavramlar öğretilmektedir. Yabancı dillerde olduğu gibi işaret dili de ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Bu farklılıktan etkilenmemeniz için eğitim kapsamında uluslararası olarak kabul edilen işaret dili öğretilmektedir. Uluslararası işaret dilini öğrenen kişiler, dünyanın her yerinde hiçbir problem çekmeden işaret diliyle iletişim kurabileceklerdir. Karşılıklı konuşma uygulamaları da yaparak, işaret dilinin günlük hayatta kolaylıkla kullanılması için ilk adım atılmaktadır. Eğitimler uzman ve sertifikalı eğitimciler tarafından sağlanmaktadır. Kurs süresince eğitmenlerimiz, işaret dilini tam anlamıyla öğrenmeniz için gerekli tüm yardımı sağlayacaklardır.

Eğitimin Sağladığı Faydalar

Temel işaret dilinin sağladığı en büyük fayda, işitme ve konuşma engellerle aranızdaki tüm engellerin kaybolmasıdır. İşaret dilini öğrendiğiniz zaman bu bireylerle günlük hayat hakkında rahatlıkla konuşabilirsiniz. Eğitim kariyerinde ilerlemek isteyenler için de fırsat sağlamaktadır. Engelli kişiler de özel sektörde ve kamu sektöründe çalışma hayatına katılmaktadır. İşaret dilini aktif olarak kullanarak bu kişilerle iletişiminizi geliştirebilir ve işlerin tamamlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sertifikayla Yeni Becerilerinizi Sergileyin

120 saatlik temel işaret dili eğitimi sonunda, kursu başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcılara MEB onaylı sertifika verilmektedir. Onaylı sertifikanızla Türkiye’nin her yerindeki iş olanaklarından faydalanabilirsiniz. Sertifikanızı öz geçmişimize ekleyerek işaret dili konusundaki yetkinliklerinizi iş verenlere gösterebilirsiniz.

Engelleri kaldırmak için ilk adımı atın. İlk adımdan sonra hem kişisel gelişiminiz hem de kariyerinizde ilerlemeniz oldukça kolay olacaktır. Uzman eğitimcilerimiz sizlere süreç boyunca yardımcı olacaklardır. İzmir’de sunduğumuz Temel İşaret Dili Eğitimi tarihleri konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşaret Dilinin Gerekliliği
İletişim, duygu ve düşünceyi ifade etme şeklidir. İşitme engelliler için de iletişim aracı işaret dilidir. Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyonu verilerine göre 2.5 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3 milyon işitme engelli bulunmaktadır. İşaret dili ülke ve yörelere göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde geçerliliği olan ulusal işaret dilini öğreterek işitme engelli bireyleri anlayarak hayatı onlar için daha yaşanabilir hale getirmeyi aynı zamanda katılımcılarımızın kamu ve özel sektörde istihdam şansını arttıracak bir şekilde meslek edinmesini amaçlıyoruz.

Temel İşaret Dili Eğitimi Başlıkları
·         İşaret dili ve çevre
·         Okul ve eğitim işaretleri
·         Gıda ve giyim işaretleri
·         Dil bilgisi kavramları
·         Duygular ve eşyalar
·         Zaman ve zaman dilimleri
·         Trafik ve canlılar
·         Meslekler
·         Spor ve coğrafi terimler
·         Karşılıklı konuşmalar

Sertifika

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 120 Saatlik Temel İşaret Dili Sertifikası.

İzmir Mesleki Eğitimler

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğitim Kurumu

0 232 489 22 27

0 533 703 57 08

Ön Kayıt


İlgili Eğitimler

4 Hafta

21-04-2017

4 Hafta

5 Hafta

© Copyright 2017 Kariyer Meslek Kursları

Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz.

Bir Saniye
Şimdi Kayıt Olun % 10 İndirim Kazanın
Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.
  Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.
runwaykariyer-egitim-takvimi
Eğitim Bilgi Formu
Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arasın
runwaykariyer-egitim-takvimi
Ön Kayıt Formu
Eğitim Danışmanlarımız Sizi Arasın