Bilgisayar İşletmenliği Kursu "MEB Onaylı"

bilgisayar-işletmenliği-kursu-izmir-kariyer-meslek

Bilgisayar İşletmenlik Kursu İzmir

Bilgisayar İşletmenliğiTemel bilgisayar eğitiminin verildiği Bilgisayar İşletmenliği kursu, her yaştan insanın ihtiyaç duyabileceği bir eğitimdir. Öğretmenlik, katiplik ve diğer bazı kamu alanlarında çalışmak için Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Sağladığımız temel bilgisayar eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcılar, MEB onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadırlar.Temel Bilgisayar EğitimiBu eğitim, her yaştan insanın katılım sağlayabileceği şekilde tasarlanmıştır. Eğitimin kapsamı içerisinde Microsoft Office programları üzerinde hakimiyet kazanmak vardır. Microsoft Office, Microsoft Excel ve Microsoft PowerPoint programları, katılımcılara detaylı bir şekilde açıklanmaktadır. Eğitim kapsamında, bu programlar kullanılarak belge oluşturulmaktadır. Katılımcılar aynı zamanda Microsoft Excel programını kullanarak tablo oluşturmayı da öğrenmektedirler. Microsoft PowerPoint bölümünde ise katılımcıların etkili bir şekilde sunum hazırlamaları desteklenmektedir. Temel bilgisayar eğitimimiz alanında uzman ve eğitimci sertifikasına sahip kişiler tarafından verilmektedir.

Neleri Öğreneceksiniz?

Eğitim içeriği Milli Eğitim Bakanlığı'nın formatında hazırlanmış olup içerik olarak temel bilgi teknolojileri eğitimi almış olacaksınız, Toplam 160 Derslik bir proğramı eğitimi almış olursunuz.

Bilgisayarın tanımı, dosyalama ve arşivleme sistemleri Microsoft Office Programları içeriklerinin eğitimlerini almış olursunuz.

  • Bilgisayar Arayüzü Tanımı ve Ayarlar Yapma
  • Denetim Masası ve Ekran Ayarları
  • Dosyalama Sistemleri ve Uygualamları
  • 3 Parti Yazılım Yükleme ve Kaldırma
  • İnternetten program indirme ve kurma
  • Microsoft Office Yazılımların Kurulumu
  • Office Proğramlarının Kullanımı

İşletmenlik Sertifika Sınavı Nasıl Oluyor.

120 soru çoktan seçmeli soru sorulur, geçme notu 50 puan olarak hesaplanır. Uygulama sınavında ise 6 soru üzerinden Microsoft Word, Excel ve PowerPoint proğramları ile ilgili sorular sorulur, uygulamalı olarak yapmanız istenir.

Bilgisayar İşletmenliği Ders Proğramı

Bilgisayar İşletmenliği eğitimi içeriğinde göreceğiniz ders konuları aşağıda detaylı olarak belirtilmişti.