Temel İşaret Dili Kursu MEB Onaylı

Temel işaret dili, öğrenmeye hevesli ve kariyerinde ilerlemek isteyen herkes tarafından alınabilir. Aynı zamanda ailesinde işitme engeli olanlar da bu eğitimden faydalanabilirler. İşaret dilinin temellerinin öğrenilmesi, iletişim açısından engellerin kaldırılması için ilk adımdır. Bu dil herhangi bir yabancı dilden farksız olarak sizi diğer insanlarla yakınlaştıracaktır. İzmir’de sunulan temel işaret dili eğitimi sayesinde farklı insanlarla tanışabilir ve kendinize yeni iş alanları yaratabilirsiniz.

Hedefinize İlerleyin

Temel işaret dili kapsamında, günlük hayatta ihtiyacınız olan kavramlar öğretilmektedir. Yabancı dillerde olduğu gibi işaret dili de ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Bu farklılıktan etkilenmemeniz için eğitim kapsamında uluslararası olarak kabul edilen işaret dili öğretilmektedir. Uluslararası işaret dilini öğrenen kişiler, dünyanın her yerinde hiçbir problem çekmeden işaret diliyle iletişim kurabileceklerdir. Karşılıklı konuşma uygulamaları da yaparak, işaret dilinin günlük hayatta kolaylıkla kullanılması için ilk adım atılmaktadır. Eğitimler uzman ve sertifikalı eğitimciler tarafından sağlanmaktadır. Kurs süresince eğitmenlerimiz, işaret dilini tam anlamıyla öğrenmeniz için gerekli tüm yardımı sağlayacaklardır

 • Temel işaret dilinin sağladığı en büyük fayda, işitme ve konuşma engellerle aranızdaki tüm engellerin kaybolmasıdır. İşaret dilini öğrendiğiniz zaman bu bireylerle günlük hayat hakkında rahatlıkla konuşabilirsiniz. Eğitim kariyerinde ilerlemek isteyenler için de fırsat sağlamaktadır. Engelli kişiler de özel sektörde ve kamu sektöründe çalışma hayatına katılmaktadır. İşaret dilini aktif olarak kullanarak bu kişilerle iletişiminizi geliştirebilir ve işlerin tamamlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

İşaret Dili Kursu Eğitimi

Toplam 120 saat eğitim verilen temel işarret dili eğitiminde kurs süreleri, hafta için akşam proğramları Salı,Perşembe veya Çarşamba,Cuma günleri. Hafta sonu olan proğramlar ise cumartesi günleri veya pazar günleri tek gün olacak şekilde planlanmaktadır.

Hedefinizie İlerleyin

Temel İşaret Dili Konu Başlıkları

 1. İşaret dili ve çevre
 2. Okul ve eğitim işaretleri
 3. Gıda ve giyim işaretleri
 4. Dil bilgisi kavramları
 5. Duygular ve eşyalar
 6. Zaman ve zaman dilimleri
 7. Trafik ve canlılar
 8. Meslekler
 9. Spor ve coğrafi terimler
 10. Karşılıklı konuşmalar

İletişim Bilgileri

Telefon İle Arama Yapmak İçin Telefon Numarası Üzerine Tıklayın

0 232 489 22 27

WhatsApp İle Mesaj Göndermek İçin Aşşağıdaki logoyu Tıklayın