admin

Last updated 16/01/2021

Autocad Kursu

(6 Değerlendirme)
Autocad Kursu

Overview

AutoCad Kursu İzmir

Teknik alanda çizim yapmak için en çok kullanılan programların başında autocad programı gelmekte olup; autocad programı Birleşik Devletler menşeili bir bilgisayar programıdır. 80’li yıllardan beri piyasada en çok kullanılan programlardan birisidir.
Ayrıca dünya üzerinde kullanılan ilk vektörel tabanlı çizim programı olarak da bilinmektedir.

Autocad programı kullanımının bu kadar yaygın olmasının en önemli nedeni programın diğer çizim programlarına göre oldukça basit olmasıdır. Bu programın bir diğer artısı ise hemen hemen tüm uygulamalarda kolayca açılabilmesi ve uyum göstermesidir.
En basit tanımıyla autocad programı kullanıcılara zihinlerinde tasarladıkları tüm çizimleri bilgisayar ortamına kaydetmelerine olanak sağlayan bir AutoDesk programı olarak bilinmektedir.

Autocad Programının Kullanım Alanları

Autocad programı sayesinde mimari plan çizimleri, mobilya tasarım çizimleri, mobilya ve makina tasarım çizimleri yapılabilmektedir.

Programın kullanım amacı çizim yapmak ya da dizayn etmek olsa da bireylerin yaratıcılıklarının sınırlarını zorlamalarına da imkan tanımaktadır.

Autocad Eğitimi

Autocad eğitimi, makina, harita, inşaat, tekniker, mimar, tasarım, mühendis ve çizimle uğraşan herkes tarafından alınmalıdır. Çünkü belirtilen tüm meslek gruplarındaki çizimlerin 3 boyutlu ve 2 boyutlu olacak şekilde hızlı ve düzgün bir şekilde yapılabilmesi için autocad kursu alınmalıdır.

Kaliteli bir autocad kursu sonrasında autocad çizim komutları, atocad programının temel bilgileri, düzenleme komutlarının öğrenilmesi, görüntü ayarlarının istenildiği şekilde kullanılmasının sağlanması gerekmektedir.
​​​​​​​
Ek olarak autocad kursu 3D modelleme ayarlarının öğrenilmesi, proje uygulamalarının doğru şekilde yapılabilmesi için gerekli olan tüm becerileri eğitim alan kişilere kazandırılmalıdır.

AutoCAD, her türden kullanıcının üç boyutlu ve iki boyutlu tasarım yapması için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli tasarım programıdır. Kullanıcılar, AutoCAD programını kullanarak çalışma alanlarına bağlı olarak bir binanın planını yapabilir, üretimi yapılacak bir makine parçasını çizebilir, dekorasyonu yapılacak bir odanın modelini bilgisayar ortamında tasarlayabilir.

Projelerimizi hayata geçirmemizi sağlayan teknik çizim programıdır. El ile yapılan teknik çizim bilgisayarda yapmamızı saglayan temel çizim programıdır.

AutoCad Kursuna Kimler Katılabilir ?

Mimarlar ve ilişkili meslek grupları (İç Mimar, Şehir Planlama, Peyzaj Mimarı) Teknik çizimin gerekli olduğu mühendislik mesleğine sahip olanlar (İnşaat, Makine, Ziraat, Elektrik, Harita, Elektronik Mühendislik) İnşaat ve Makine Teknikerleri, Makine veya Yapı Ressamları, Mobilya dekorasyon, Harita, Jeoloji, Tesisat, İklimlendirme soğutma, Tekstil, Hangi iş dalında olursa olsun; teknik çizimin önemli olduğu her meslek dalı bu programdan faydalanabilir…

Bilgisayarda teknik çizim yapmak isteyen herkes katılabilir

Eğitim Tarihleri

 

Müfredat

The curriculum is empty

Sertifika

User Avatar
(0)
76 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
5
4 Yıldız
1
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.8
6 Değerlendirme
 1. Alper Erişmiş

  emlakçılık belgesi 19

 2. Demet Turan

  emlakçılık 12

 3. Oğuz Benli

  emlak 14

 4. Bülent Tanç

  myk sertifikası 5

 5. Kadir Diril

  alın 5

 6. Taşkat Gayrimenkul

  myk kursu 7

Değerlendirme Ekle

Main Content