admin

Last updated 16/01/2021

Dış Ticaret Eğitimi

(6 Değerlendirme)
Dış Ticaret Eğitimi

Overview

Dış Ticaret Eğitimi

Dış ticaret eğitimi programı, dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin eleman ihtiyaçlarını karşılamak için düzenlenmiştir. İzmir sınırları içerisinde faaliyet gösteren Kariyer Meslek Kursu, diğer eğitim programlarında olduğu gibi dış ticaret uzmanlığı eğitimi programıyla da herkesin beklentisini karşılayacaktır.

Dr. Özgür Başlangıç’tan Eğitim Alın.

Dış Ticaret Eğitimi

Programın amacı, dış ticaret konusunda yetkin çalışanlar yetiştirmektir. Kapsamlı eğitim programı sayesinde, bu alanda gerekli olan her türlü teorik bilgi sağlanmaktadır. Aynı zamanda vaka çalışmaları gibi örnek çalışmalarla, katılımcılara gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumlar da gösterilmiştir. Dış ticaret eğitim programı kapsamında verilen teorik ve uygulama eğitimi, dış ticaret alanında kariyer yapmak isteyen herkes için ideal bir şekilde sunulmaktadır. Runway Kariyer tarafından İzmir’deki eğitim merkezinde sunulan dış ticaret uzmanlığı eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim kursudur.

Dış ticaret eğitim programı para politikalarından başlayarak ticaret anlaşmalarıyla devam etmektedir. Temel bilgilerin verilmesinin ardından dış ticaret alanında muhasebe, finansman, genel işlem ve bankacılık hakkında bilgiler sunulmaktadır. Aynı zamanda ihracat kavramı da katılımcılara açıklanmaktadır. Program, dış ticaret alanında yaygın olarak kullanılan INCOTERMS üzerinde durmakta ve INCOTERMS terimlerimi detaylı bir şekilde incelemektedir. Ödeme yöntemleri ve dış ticaret için gerekli belgeler de programın kapsamı içerisinde işlenmektedir. Runway Kariyer tarafından İzmir’de sunulan program, kapsamlı olarak tüm bilgileri katılımcılara sağlamaktadır. Programın öne çıkan noktası ise uygulamalı olarak sunulan eğitimdir.

Dış Ticaret Eğitimine Kimler Katılmalı

 • Dış ticaret ile İlgilenler
 • Dış ticaret yapan firma temsilcileri
 • Yeni bir iş sahası yaratmak isteyen girişimciler
 • Dış ticaret alanında kendini geliştirmek isteyenler

 

 

Hiçbir bilimsel teori güvencede değildir: Zamanla değişikliğe uğrar, kapsamı daraltılır, hattâ bütünüyle terk edilir. Bunu belirleyen; realite ile yüz yüze geldiğinde, onu yansıtma ve açıklama derecesidir. Bu durum; kuşkusuz uluslararası ticaret teorisi için de geçerlidir. Nitekim öyle olmuştur: Leontief paradoksu, Hecksher-Ohlin teoremi hakkında kuşku uyandırınca, uluslararası ticareti açıklamak üzere yeni görüşler geliştirilmiştir. Makalemin konusu, işte bu görüşlerdir; başka bir deyişle, yeni dış ticaret teorileridir.
Amacım; söz konusu teorileri derli toplu ve sistemli olarak, ortak bir yapı çerçevesinde sunmaktır. Bildiğim kadarıyla, Türkçe literatürde bu alanda az yayın vardır. Çalışmam, söz konusu boşluğun giderilmesine katkıda bulunduğu ölçüde bir önem ifade edecektir.
“Sistemli olma” derken, kastettiğim husus; her teorinin “ortak bir yapı” çerçevesinde açıklanmasıdır. “Ortak yapı” soyut olarak “teori” kavramının oluşturucu öğeleridir, işte bu öğelere örnekler: Teorinin adlandırılması, hangi başka teoriye karşı ya da ona destek olarak geliştirildiği, teorinin sorunu, kurucusunun kim olduğu, varsayımları, tanım ve sınıflamaları, değişkenleri, açıklama mekanizması, kanıtları ve sınanması, eleştirilmesi, geliştirilmesi, geçerliliği, teoremleri…
Makalede önce neoklasik teorinin yetersizlikleri nasıl farkedildi, bunun üzerinde duracağım. Sonra karşılaştırmalı üstünlüğün kaynakları hakkındaki yeni görüşlerle, modern uluslararası ticaret teorisinin doğuş sürecini özetleyeceğim. Ardından, 1960-1980 arasında ileri sürülmüş teorilerden başlıcalarının, sistemli bir şekilde açıklanmasına geçeceğim. Bu teoriler şunlardır: Nitelikli işgücü teorisi, teknoloji açığı teorisi, ürün dönemleri teorisi, tercihlerde benzerlik teorisi, ölçek ekonomileri teorisi ve monopolcü rekabet teorisi (Bkz: Seyidoğlu,1999′ 81-91■ iyibozkurt,1995: 80-88; Coleman and Coffie,1994: 9-13).

Müfredat

The curriculum is empty

Sertifika

User Avatar
(0)
76 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
2
4 Yıldız
4
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.6
6 Değerlendirme
 1. Zeynep Özçevik

  emlak sertifikası 16

 2. Mehmet Kızkapan

  hasta kabul 5

 3. Orçun Toksöz

  myk kursu 11

 4. Bora Karaata

  myk al 8

 5. Gülnur Akça

  perfect 10

 6. Nezih İtimat

  myk sertifikası 12

Değerlendirme Ekle

Main Content