admin

Last updated 16/01/2021

İnsan Kaynakları Eğitimi

(7 Değerlendirme)
İnsan Kaynakları Eğitimi

Overview

İnsan Kaynakları Eğitimi

Uzmanlarından İnsan Kaynakları Eğitimi

Meb Onaylı İnsan Kaynakları Eğitimi

İnsan kaynakları eğitimi , tüm şirketlerde ve kurumlar bulunan ve oldukça yüksek iş imkanlarına sahip olan alanlardan biridir. İnsan kaynaklarının görevi şirket içi iletişimi ve işe alınacak adaylarla olan iletişimi sağlamaktır. 

Bu nedenle bu alanda çalışacak kişilerin temel iletişim becerilerine sahip olması gerekmektedir. İnsan kaynakları kursu kapsamında İzmir’de bu alandaki ihtiyaca yönelik profesyonelleri eğitiyoruz.

İnsan kaynakları uzmanlık eğitiminde, özlük işlerinden mülakat teknikleri iş ortamında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm dersler sunulmaktadır. İnsan kaynakları departmanı, bir şirket içerisindeki en önemli parçalardan biridir. 

Çalışanların motivasyonlarını sağlamak ve yeni kişileri şirkete kazandırmak bu departmanın en önemli görevleri arasındadır. Tüm bunların profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi, şirket içi verimliliğin arttırılmasına yardımcı olacaktır.

Dünyada yaşanan değişimlerle birlikte, insan kaynakları alanında da değişimler yaşanmaktadır. 

Yeni Y kuşağının iş hayatına atılmasıyla, insan kaynakları çalışanları yeni zorluklarla karşılaşmaktadır. 

Sunduğumuz eğitim kapsamında yaşanan gelişmelerle paralel olacak şekilde güncellenmiş programları sizlere sunmaktayız. İnsan kaynaklarında yaşanabilecek yapısal değişiklikler ve kendinizi nasıl konumlandırmanız konusunda sizi hazırlamaktayız.

Bu şekilde eğitimi tamamladığınız zaman donanımlı bir insan kaynakları uzmanı olarak kariyerinize devam edebilirsiniz.

 

İnsan Kaynakları Kursu Süresi

İnsan Kaynakları Kurs Avantajlarınız

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı İnsan Kaynakları Kursu’nun Toplam Süresi 80 Ders Saati’dir.

2 Yıl Boyunca 1 Kez Telafi ve Yenileme Eğitimlerine Hiçbir Ücret Ödemeden Katılabilirsiniz Detaylar.

Personel müdürleri, öğrenciler, yeni mezunlar ve şirket sahipleri de bu eğitimden faydalanabilirler.

İnsan Kaynakları Kursu Sonunda Hak Kazanacağınız Sertifikalar

Eğitimcinin Eğitimi Sertifikası.

Zirve Muhasebe İk Sertifikası

İnsan Kaynakları Kursu Başlama Tarihleri

1.Grup Eğitimi

 • 25 Ocak 2021
 • Hafta İçi Gündüz
 • 15:00 – 19:00

2.Grup Eğitimi

 • 03 Şubat 2021
 • Hafta İçi Gündüz
 • 15:00 – 19:00

Son yıllarda işletmeler, yönetim faaliyetlerine özel bir ilgi duymakta ve sözkonusu faaliyetleri adım adım bünyelerinde uygulamaya çalışmaktadırlar. Bu faaliyetlerden biri olan “İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY)”, insan merkezli, çalışanların ilişkilerini yönetim sistemi içerisinde ele alan, kurum kültürüne uygun birtakım politikalar geliştiren ve bu yönüyle kurum yönetiminde önemli bir fonksiyonu üstlenen özelliklere sahiptir. Bu yönetim süreci içerisinde de, özellikle veritabanı kullanımı işletmelerin kaynaklarını doğru ve etkili bir şekilde yönetmeleri bakımından oldukça önemlidir. Dolayısıyla, bu çalışmada işletmelerde insan kaynakları yönetiminde veritabanı kullanımının önemini ortaya koymak amaçlanmıştır. Çalışmada literatür taraması yapılarak öncelikle işletmelerde İKY; daha sonra sözkonusu yönetim süreci içerisinde veritabanı kullanımının önemi araştırılmıştır. Veritabanı kullanımı sonrasında elde edilen sonuçlar irdelenerek konunun önemi literatürde yapılan çalışmalar ve bu konudaki açıklamalarla ortaya konulmuştur. Araştırma sonucunda işletmeler açısından önemli sayılabilecek birtakım veri ve sonuçlara ulaşılmıştır. Öncelikle veritabanı kullanımı, kamu kuruluşlar için önemli görülse de günümüzde yeterli derecede kullanılmadığı anlaşılmaktadır. Bu noktada, özellikle insan kaynakları yöneticilerinin belirli periyotlarda eğitime alınmaları gerekmektedir. Ayrıca, yönetim sürecinde kullanılan veritabanları, kullanıcılar için verilere erişim, güncelleme, depolama ve raporlama gibi birtakım fonksiyonları sağladığı anlaşılmıştır. Bununla birlikte, veritabanın kullanılması, işletmenin insan kaynakları ile ilgili bir hafızaya sahip olmasına ve bu yolla da sözkonusu kaynakların yönetiminde etkili sonuçlar alınmasına sebep olduğu görülmüştür.

İnsan Kaynakları Eğitimi​
Günümüzün ekonomik koşulları dikkate alındığında, insan kaynakları, kamu kurumların veya özel işletmelerin en değerli kaynaklardan biri olduğu açıktır. Daha önce, sadece belirli işleri yapan kişiler olarak görülen personeller, şu an problemleri analiz eden ve bu problemler için birtakım çözüm önerileri sunan bireyler olarak görülmektedir. Kurumdaki süreçlerin ve faaliyetlerin daha etkili ve verimli şekilde yönetilmesi, personellerin iyileştirme faaliyetlerine etkin katılımım gerektirmektedir. Bunun nedeni, yapılan işlerle ilgili en doğru ve en kapsamlı değerlendirmelerin, o işleri yürüten kişiler tarafından gerçekleştirilebilmesidir. Başka bir ifadeyle personeller, işletmeler için en önemli bilgi kaynaklarından biri olarak görülmekte, önerileri, şikayetleri ve tecrübeleriyle kurumsal dönüşüm faaliyetlerinde gittikçe daha önemli roller üstlenmektedir (Yılmaz, 2007: 159-168; Nerdrum ve Erikson, 2001:1).

 

Temel bileşeni insan sermayesi olan entelektüel sermaye, kurumlar için en önemli sermaye türlerinden biri olarak değerlendirilmekte, gelecekteki büyümeyi mümkün kılacak ana faktör olarak nitelendirilmektedir (Barutçugil, 2002:167). Ayrıca, değişimi öngörebilme ve ona uyum sağlayabilme, kurumlar için vazgeçilmez yetenekleri ifade etmektedir. Bu yeteneklerin oluşturulması insan sermayesinin en verimli şekilde yönetilmesini gerektirmekte, böylece İKY kurumlar için gittikçe önem kazanmaktadır (Yılmaz, 2007: 159-168).

Müfredat

The curriculum is empty

Sertifika

User Avatar
(0)
76 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
5
4 Yıldız
2
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.8
7 Değerlendirme
 1. Ömer Faruk Ekinci

  emlak 17

 2. Mehmetcan Gülkanat

  myk sertifikası 18

 3. Necati Yağar

  alın 11

 4. Mehmet Yılmaz

  iyi 5

 5. Haktan Kocatürk

  tavsiye ederim 16

 6. Fatih Aktolun

  perfect 19

 7. Proje Danışmanı

  emlakçılık 12

Değerlendirme Ekle

Main Content