admin

Last updated 19/07/2023

100 Saat Emlak Danışmanı Sertifikası

(7 Değerlendirme)
100 Saat Emlak Danışmanı Sertifikası

Overview

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Emlak Danışmanı Sertifikası Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Emlak Danışmanlığı Eğitimi;

Emlak Danışmanlığı eğitimi ile emlak danışmanı olmak isteyenler veya emlak ofisi açmak isteyenler kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış programdır.

Eğitim içeriğinde emlak satış ve kiralama iş ve işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğini öğrenirsiniz, aynı zamanda bunları örnek olaylar ile pekiştirir siniz.

Toplam 6 MODÜL – 6 Hafta Süren Eğitim

 

Eğitim İçeriğinde Size Anlatılacak Konular.

 • Konut Satış ve Kiralama İşlemleri.
 • Ticari ve Arsa Satış Kiralama İşlemleri.
 • Franchise artıları, eksileri.
 • Tapu İşlemleri.
 • Miras, Akitli ve Akitsiz İşlemler.
 • Beyannameler ve Vergilendirme.
 • İlan açıklama yöntemleri.

 

Emlak Danışmanlığı Toplam Fiyatı 900₺ Olarak Belirlenmiştir.

Eğitmenimiz emlak sektöründe 10 yıldır aktif olarak çeşitli firmalarda çalışmış ve aynı zamanda da kendi ofisi işletmektedir. 

Emlak Danışmanı Sertifikası, Taşınmazın ticareti yetki belgesi almak için gerekli olan sertifikalardan 100 Saatlik Emlak Danışmanı Sertifikası almak için Kariyer Meslek Kursu‘na Başvurabilirsiniz.

 

Emlak Danışmanı Yetki Belgesi

Emlakçı Yetki Belgesi almak için gerekli olan belgeleri almak için bir kuruluş ile görüşebilirsiniz.

Emlak Yetki belgesi almak için gerekli belgeleri Emlak Yetki Belgesi SSS ‘den  öğrenebilirsiniz.

Emlak Sertifikası Kursu

Üniversite Onaylı Emlak Danışmanı Sertifikası almak için gerekli olan Online eğitim Sertifika Alma Şartlarını ulaşmak için bize ulaşın.

Nasıl Online Emlak Danışmanı Sertifikası Alabilirim?

Online eğitim ile emlak danışmanlığı sertifikası Alabilirsiniz.

emlak danışmanlığı kursu Üniversite onaylı sertifikanızı alarak Taşınmazın Ticareti Yetki Belgesi Alabilirsiniz. 

Emlak sertifikası almak emlak danışmanlığı yetki belgesi almak için gerekli olan sertifikalar.

 1. Myk Sorumlu Emlak Danışmanı Sertifikası.
 2. Seviye 5 Myk Sertifikası.
 3. Üniversite Onaylı yada Milli Eğitim Onaylı 100 Saatlik Sertifika.

emlak danışmanlığı sınavı sonucunda sertifikalarınız adresinize gelsin. 

Emlak Danışmanlığı Sınavı

Emlak Danışmanı Sertifikası İzmir Adres

Buradan yapacağınız başvurlara özel olarak %10 ekstra indirim kazanın!

Sol taraftaki formu doldurun eğitim danışmanlarımız size gün içerisinde sınavlar ile ilgili detaylı bilgi vereceklerdir.

Emlak danışmanı sınavı ile taşınmazın ticaret yönetmeliğine göre işyeri açabilir veya emlak danışmanı olarak emlak ofislerinde çalışabilirsiniz, Mesleki yeterlilik kurumu Türkiye’de Aile Sosyal Politikalar ve Çalışma Bakanlığına bağlı olarak özer bir yapıya sahip kamu kurumudur. Yapılan sınavlar ile ulusal meslek standardı içeriklerine göre hazırlanır ve alacağınız sertifikalar ile ulusal meslek standardına sahip olursunuz.

MYK Sorumlu Emlak Danışmanı Performans/Mülakat Sınavları Nedir?

Performans/Mülakat sınavı birebir karşılıklı sorulan sorular üzerine cevap vermenize dayanır, bu sorular satış öncesi hazırlık işlemleri ve satış sonrası hizmetler olarak iki bölüme ayrılır.

 

Myk Seviye 5 Emlak Danışmanı Sertifikası Nedir?
Mesleki yeterlilik kurumu tarafından verilen sertifika ile 14/11/2020 Tarihli yönetmeliğine göre iş yeri açmak için zorunlu hale getirilen sertifikadır.

Kariyer Meslek Eğitim ve Kariyer Belgelendirme Kuruluşu’nun ortaklaşa düzenlediği yazılı ve performans sınavlarına katılmak ve sertifika almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

 

GİRİŞ Ulusal yeterliliğin hazırlanmasında, sektör komitelerinde incelenmesinde ve MYK Yönetim Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe konulmasında temel ölçütler Ulusal Meslek Standartlarının ve Ulusal Yeterliliklerin Hazırlanması Hakkında Yönetmelik’te belirlenmiştir. Ulusal yeterlilikler için temel ölçütler aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır: 

a) Ulusal yeterlilikler, ulusal meslek standartları veya uluslararası standartlara dayalı olarak oluşturulur. 

b) Ulusal yeterlilikler katılımcı bir anlayışla hazırlanır ve ilgili tarafların görüş ve katkısı alınır. 

c) Ulusal yeterlilikler, mesleki alana ilişkin iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve kalite ile ilgili hususları kapsar. 

d) Ulusal yeterlilikler kullanıcılar tarafından anlaşılacak şekilde yazılır. 

e) Ulusal yeterlilikler hayat boyu öğrenme ilkesi çerçevesinde bireyin kendini geliştirmesini ve meslekte ilerlemesini teşvik eder. 

f) Ulusal yeterlilikler açık veya gizli hiçbir ayrımcılık unsuru içermez. 

g) Ulusal yeterlilikler, bireyin bilgi, beceri ve yetkinliğinin kalite güvencesi dâhilinde ölçülmesini temin eden unsurları içerir.

Emlak Danışmanı Teorik (Test) Sınav

Çoktan Seçmeli Sınav: A2 birimine yönelik teorik sınav Ek A2-2’de yer alan “Bilgiler” kontrol listesine göre gerçekleştirilir. Teorik sınavda adaylara en az 20 soruluk 4 seçenekli çoktan seçmeli ve her biri eşit puan değerinde yazılı sınav uygulanmalıdır. Çoktan seçmeli sorularla düzenlenmiş sınavda yanlış cevaplandırılan sorulardan herhangi bir puan indirimi yapılmaz. Sınavda adaylara her soru için 1,5 dakika zaman verilir. Yazılı sınavda soruların en az % 70’ine doğru yanıt veren aday başarılı sayılır. Sınav soruları, bu birimde teorik sınav ile ölçülmesi öngörülen tüm bilgi ifadelerini (Ek A2-2) ölçmelidir.

Emlak Danışmanı Pratik (Mülakat) Sınav

(P1) Beceri ve Yetkinlik Uygulamaları: A2 birimine yönelik performansa dayalı sınav Ek A2-2’de yer alan “Beceriler ve Yetkinlikler” kontrol listesine göre gerçekleştirilir. Performans sınavında; beceri ve yetkinlik ifadelerinde yer alan ölçütlere uygun senaryo(lar), bilgi notları ve diğer açıklayıcı dokümanlar kullanılarak, adayların pazarlama stratejisi geliştirme ve iş organizasyonu uygulamalarında; planlama, organizasyon, takip, ikna ve iletişim becerileri, iş kapsamına uygun inisiyatif alma, veri-alan-süreç hakimiyeti gözlemlenecektir. Bu amaçla;  Ek A2-2’de yer alan beceri ve yetkinlik uygulamalarını yapması istenecektir.  Değerlendiriciler gerekli gördükleri noktalarda, belirlenecek kurallara göre sorular sorup açıklamalar isteyebilirler. Performansa dayalı sınavın süresi gerçek uygulama şartlarındaki süreye karşılık gelmelidir. 17UY0333-5/A2 Pazarlama Stratejisi Geliştirme ve İş Organizasyonu Yayın Tarihi: 29/11/2017 Rev. No:00 ©Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2017 7 Adayın, performans sınavından başarı sağlaması için kritik adımların tamamından başarılı performans göstermek koşuluyla sınavın genelinden asgari % 70 başarı göstermesi gerekir. Performansa dayalı sınavın süresi, uygulamanın kapsamına göre tespit edilerek sınav kontrol listesinde belirtilir. Performansa dayalı sınav gerçeğine uygun olarak düzenlenmiş çalışma ortamında ve çalışma ekipmanları ile gerçekleştirilir. Beceri ve yetkinlik ifadelerinin (Ek A2-2) tamamı performansa dayalı sınav ile ölçülmelidir.

Buradaki Bilgiler myk.gov.tr adresinden alınmıştır.

Müfredat

The curriculum is empty

Sertifika

User Avatar
(0)
76 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
4
4 Yıldız
3
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.6
7 Değerlendirme
 1. Murat Urazın

  myk sertifikası 8

 2. Ali Toros

  alın 6

 3. Yunus Emre Çöğender

  iyi 5

 4. Erkan Marmarisli

  tavsiye ederim 10

 5. Ebru Sarı

  muhteşem 9

 6. Doğukan GÜL

  iyi 19

 7. Orkun Bey

  hasta kabul 7

Değerlendirme Ekle

Main Content