admin

Last updated 16/01/2021

Eğitimcinin Eğitimi

(6 Değerlendirme)
Eğitimcinin Eğitimi

Overview

Eğitimcinin Eğitimi

“45 Saat Süreli MEB Onaylı Sertifika”

 

Eğitim veren eğitimcilerin, temel teknikler, yetişkinlere yönelik anlatım teknikleri ve daha fazlası hakkında yetkinlik kazanmaları için Eğitimcinin Eğitimi programı tasarlanmıştır. İzmir sınırları içerisinde eğitim sunan kurumumuz, kariyerine eğitimci olarak devam etmek isteyenleri bu alanda desteklemektedir.

Eğitimcinin Eğitimi Nedir?

Sunduğumuz bu eğitim programı hem teorik hem de pratik becerilerin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Yetişkinlere yönelik eğitim programlarının hazırlanma yöntemlerini öğrenerek, bunları kendi alanınızda uygulayabilirsiniz. Öğrenme modelleri ve öğrenme tarzları arasındaki farklılıklar da eğitim kapsamında sunulmaktadır. Farklı kişilerin öğrenme yöntemlerinin anlaşılması, verilen eğitim başarısını arttıracaktır. Eğitimin pratik kısmında, gerçekleştirilen eğitimlerden sunumlar hazırlanmaktadır. Bu şekilde katılımcılara genel bir yol haritası sunulmaktadır.

Farklı sektörlerin eğitimcilerden bekledikleri ihtiyaçlar değişkenlik gösterebilmektedir. Yine de tüm sektörlerde eğitimcilerin sahip olması gereken ortak noktalar vardır. Bu eğitime katılan kişiler, sektördeki tecrübelerini eğitim yöntemleri ile birleştirerek kendilerini geliştirebilirler.

Eğitimcinin Eğitimi Kimler Katılmalı?

 • İşyeri hekimliği yapmak isteyenler doktorlar (Hekimler)
 • Eğitim kurumlarının eğitici kadrosu, (İSG Uzmanları)
 • Sağlık eğitimi vermek isteyen Hemşireler
 • Alanında Eğitim Vermek İsteyenler
 • İnsan Kaynakları Çalışanları
 • Kendi firmalarında firma personeline kurum içi eğitim veren eğitmenler, insan kaynakları sorumluları ve müdürleri.

Bu eğitim özellikle kurum içi eğitim düzenlemek isteyen şirketler için oldukça önemlidir. Yetişkinleri ve eğitim hazırlama dinamiklerini anlayan katılımcı, becerilerini şirketin başarısı için yönlendirebilir. İş güvenliği kanunu kapsamında şirket içi eğitim vermek isteyenler, iş yeri hekimleri, iş güvenliği eğitimi veren kişiler ve sağlık eğitimi veren hemşireler bu eğitim programını tamamlamak zorundadır. Bu nedenle eğitimin yapısı farklı sektörlerdeki eğitimci adayları için kapsamlı bir şekilde oluşturulmuştur. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayan katılımcılar, eğitim verme yetkinliğini kazanmış olurlar.

Kariyerinizi Güçlendirin

Eğiticinin eğitimi ile kariyerinizi tamamen değiştirebilir ve ileriye doğru bir adım atabilirsiniz. Sektöre ait bilgilerinizi eğitim becerilerinizle birleştirerek inşaattan elektroniğe, tıptan yönetime kadar pek çok alanda eğitim düzenleyebilirsiniz. Kariyerlerine eğitimci olarak devam etmek isteyen kişiler bu eğitimden rahatlıkla faydalanabilirler. Kurs sonunda verilen sertifika MEB onaylı. Bu sertifika kullanılarak Türkiye’ nin her yerinde kendi uzmanlık alanlarınıza göre eğitimler düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda, eğitim danışmanlığı ve eğitim planlayıcısı gibi kariyer seçeneklerine de sahip olursunuz. İzmir’de verilen Eğiticinin Eğitimi programımız hakkında detaylı bilgileri Kariyer Meslek’ e ulaşarak edinebilirsiniz. Eğitimci olmak için ilk adımı vakit kaybetmeden atın.

Eğitim Takvimi İletişim 

Bu makale 21.yüzyılda eğitici olacak kişilerin edinmesi gereken beceri ve değerleri; öğrencilerin içinde bulunacakları noktayı göz önüne alarak küresel bağlamda ama ülkemiz açısından irdelemektedir. Bu bağlamda eğiticilerin öncelikle kabul etmeleri gereken yeni değerlerin tesbiti, nasıl eğitilmeleri gerektiği ve bu eğitimlerin, eğiticilerin tutum ve davranışlarına nasıl etkin olması gerektiği konusunda saptamalar yapılmıştır. Bu makale özellikle, eğiticilerin gösterecekleri bireysel gelişim ve değişimin yaşama aktarılması için gereken yönetsel ve ergonomik değişimlerin neler gerektirdiğini içermekte ve öneriler sunmaktadır.
eğitimcinin eğitimi çağımızda bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü bir değişim yaşanmaktadır. Bu hızlı değişim bilgide hızlı bir artışa ve bazı alanlardaki var olan bilgilerin üç – beş yıllık kısa bir sürede güncelliğini yitirmesine neden olmuştur. Bu durum toplumsal yaşamın bir çok alanında da değişimi zorunlu kılmıştır.
Eğitimcinin eğitimi Günümüzde bilgiye ulaşabilen, ulaştığı bilgiyi kendi yapısına uydurabilen, buna yenilerini katabilen ve bilgileri yayan toplum ya da kişiler güçlü olarak kabul edilmektedir.
Bu nedenle, günümüz toplumlarının gereksinimi olan insan profili artık değişmiş, farklılaşmıştır (SCANS, 1991; TÜsİAD, 1999). Küreselleşme, bilim ve teknolojideki gelişmeler günümüz toplumlarının gerektirdiği insan gücü profilini belirleyen temel etmenler olmuştur.
Başka bir.deyişle, toplumlar artık, “kendini geliştiren” ve “yaşam boyu öğrenme” becerilerine sahip bireylere gereksinim duymaktadır. Öğretimin artık eğitim kurumlarıyla sınırlı olmadığı, yaşam boyu öğrenmenin zorunlu olduğu günümüz toplumları, bireylerinin ve toplumlarının gereksinimlerini yeniden sorgulamak zorunda kalmışlardır.
Bu bağlamda, yaşam boyu öğrenme becerilerine sahip bireylere gereksinim duyulmuştur. Yaşam boyu öğrenme, bireylerin eğitim ve öğrenme sürecini hayatlarının belli bir bölümüne sıkıştırmanın aksine; evde, işte, kafede vb. her yerde ve bütün yaşam boyu sürecek bir süreç haline dönüştürmektedir.
Eğitimcinin eğitimi Yaşam boyu öğrenme, aynı zamanda temel becerilerin güncellenmesi yoluyla kişilere ikinci bir fırsat yaratabilmek ve daha ileri düzeylerde öğrenim imkanları sunmak anlamına da gelmektedir. Toplumdaki bireylere yaşam boyu öğrenme becerilerinin kazandırılmasında üniversitelere de büyük görevler düşmektedir. Üniversitelerin geleneksel işlevleri olan “araştırma” ve “öğretim” işlevlerine 1950’lerden sonra “toplum hizmetleri” işlevi de eklenmiştir

Müfredat

The curriculum is empty

Sertifika

User Avatar
(0)
76 Değerlendirme

Değerlendirme

5 Yıldız
0
4 Yıldız
6
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
4.2
6 Değerlendirme
 1. Özkan Tezcan

  emlakçılık 10

 2. Orhan İNCE

  emlak 13

 3. ERAY SAVRAN

  myk sertifikası 6

 4. Gülay Çoban

  alın 14

 5. Erdem Dursun

  iyi 14

 6. Ali Yılmaz

  myk al 6

Değerlendirme Ekle

Main Content